Sünnet Koçunuz

Sünnet, bir erkek çocuğunun en hassas bölgesinde yapılan, aile ve çocukta oldukça büyük bir endişeye yol açan cerrahi bir müdahaledir. Özellikle çocuğun yaşı ilerledikçe bu endişe daha da artıp ailenin üzerinde büyük bir yük haline gelir. Bu nedenle, sünnetin uygun zamanlamasının yapılması, çocuğun ve ailenin psikolojik olarak hazırlanması oldukça önemlidir.

Sünnetin ideal yaşının ne olduğu ve çocuk üzerindeki psikolojik etkileri ailelerin en önemli soruları arasındadır. Sünnetin psikolojik etkileri ve önemi anlaşıldıkça, bu konudaki soruların uzman psikologlar tarafınca cevaplandırılmasının gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, ailelerin sünnetin psikolojik yönüyle ilgili bilgilendirmesi ve soruların cevaplandırılması, konunun uzmanı olan prsikolojik danışmanımız yani sünnet koçumuz tarafından yapılmaktadır.

Sünnet Koçunuz: Uzman Psikolojik Danışman Sema Yüce

Kliniğimizin psikolojik danışmanı olan Sayın Sema Yüce 1959 Kayseri doğumludur. O.D.T.Ü Eğitim Sosyal ve Beşeri İlimler fakültesinden 1984 yılında mezun olmuş, 1984-1987 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesinde  “Psikolojik Danışmanlık” dalında yüksek lisansını yaparak master derecesi almıştır. İş hayatına 1984 yılında yuva öğretmeni olarak, çok sevdiği çocukları daha iyi tanıyarak başlamıştır. Daha sonra, Darüşşafaka lisesinde, hemşirelik yüksek okulunda, yuvalarda, danışma merkezlerinde psikolojik danışman, eğitimci ve proje yöneticisi olarak hizmet vermiştir.

Sayın Sema Yüce 1995 yılından beri kurucusu olduğu Atölye Tempo Kişisel Gelişim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.  Atölye Tempo’da, bireysel ve aile terapilerinin yanı sıra, 19 binden fazla danışana verdiği kişisel gelişim ve koruyucu ruh sağlığı eğitim programlarıyla bu kişilerin farkındalığını artırmayı, onların tüm ilişkilerinde daha güçlü, daha mutlu, daha verimli olabilmelerini hedeflemiştir.

İş dünyasına dönük olarak da kalite ve verimliliği artıran çok farklı konu başlıklı eğitimleri ile 5000 çalışmaya imza atmıştır. “Etkili İletişim Becerileri”, “Etkili Liderlik Eğitimi”, “Doktor-Hasta İşbirliği”, “Ben ve Güç Noktam”, “Çatışma Çözümleri”, “Yapıcı Kızgınlık, Stres Yönetimi”, “Mış Gibi Yaşamak”, verdiği eğitim programlarından bazılarıdır.